Rotasyon kalıp maliyeti ve ürün maliyeti diğer teknolojilere göre daha uygun olan ve adeti az olan ürünlerde faydalı olduğu gibi adeti yüksek olan ürünlerde de uygun maliyetiyle avantajlı konumdadır.   Karmaşık  ve büyük  şekilli plastik parçaları üretmenin en uygun yolu rotasyon üretimidir.

Rotasyon üretiminde iyi ve kaliteli ürün elde etmek için kaliteli kalıplardan geçmektedir. Müşterinin istemiş olduğu ürün için AR-GE ortamında tasarlanır ve onaylandıktan  sonra kalıp üretimine geçilir.

Tüm kalıp üretim aşamasında sizleri bilgilendiriyoruz ve numune ürün çıkartarak onayınıza sunuyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı ve kaliteden taviz vermeyen yapımızla sizlerle işbirliği içerisindeyiz

Rotasyon kalıpları hacim kalıbı olarak nitelendirilen kalıplardır. Kalıbın iç yüzeyi ürünün dış yüzeyidir. Kalıp iç yüzeyi ne kadar kaliteli ise ürün o kadar kaliteli olacaktır. Kalıbın şekli ve et kalınlığı çıkacak ürüne göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzdendir ki ön çalışma ve 3D çizimler kalıp planlamasında önem teşkil etmektedir.

Rotasyon kalıpları alüminyum ve sac kalıp olmak üzere temelde 2 başlık altında incelenebilir.

  1. Alüminyum Rotasyon Kalıp; Şekil verme kolaylığı ve ısı iletkenliği yüksektir.Alüminyum kalıp yapımı için değişik yöntemler olsa da, temelde mantık aynıdır. Önemli olan istenen geometrinin alüminyumda alınmasıdır. Yapılacak kalıbın modeli çıkarılır, kum döküm yöntemiyle alüminyuma çekilmesi ve dökümden alınan alüminyumun tesviyesi ile kalıp yapılması bir yöntemdir. Kalıp yapımında CNC tezgahların kullanımı kalıp (dolayısıyla ürün) kalitesini arttıran bir faktördür.
  2. Saç Rotasyon Kalıp ;2,5 – 3 mm. kalınlığında saca, çeşitli makine-kalıp-aparat yardımı ile de olsa, temelde el işçiliği ile şekil verilerek yapılan kalıplardır. Bu nedenle kalıp kalitesi ve ölçü hassaslığı kalıp ustasının el becerisi ile doğru orantılıdır. Özellikle büyük ürünlerde maliyetin düşüklüğü nedeniyle tercih edilirler. Bazen kalıp malzemesi olarak paslanmaz çelik kullanıldığı da olur. Kalıp ömrü açısından mantıklı olmakla beraber, gerek malzeme fiyatının yüksekliği, gerekse paslanmaz malzemeye şekil vermenin zorluğu nedeniyle pek tercih edilmezler.

 

rotasyon imalat, rotasyon makinesi imalat, rotasyon kalıbı imalat, alüminyum kalıp imalat, cnc kalıp imalat, saç kalıp imalat, döküm kalıp imalat, plastik imalat, ilaç deposu imalat, su deposu imalat, plastik makine parçaları imalat, Led ışıklı bistro masa, led ışıklı küp, led ışıklı sütun aydınlatma, led ışıklı bar, led ışıklı dj kabini, led ışıklı koltuk, led ışıklı masa, led ışıklı sehpa, led ışıklı saksı, led ışıklı bank, led ışıklı satranç takımı, led ışıklı saat, led ışıklı aydınlatma, led ışıklı abajur, led ışıklı tepsi, led ışıklı buz kovası, led ışıklı meyve tabağı, şemsiyelik, servis arabası, led ışıklı lavabo, led ışıklı duba, koltuk, polietilen koltuk, ışıklı koltuk, bistro masa, bistro masa imalat, küp sehpa, sehpa, renkli sehpa, masa, sehpa, saksı, bar, club, dj, dj kabini, lavabo, plastik lavabo, ışıklı lavabo, renkli lavabo, karavan lavabosu, kamp lavabosu, aydınlatma, lamba, masa lambası, masa aydınlatması, led aydınlatma, çocuk odası lambası, çocuk odası, ekolojik saksı, renkli saksı, imalattan saksı, led ışıklı masa, puf, ışıklı puf, led ışıklı puf, küre, ışıklı küre, led ışıklı küre, şezlong, yüzer şezlong, tepsi, ışıklı tepsi, zemin, led ışıklı zemin, ışıklı zemin, sahne, ışıklı sahne, platform, park bahçe mobilyaları, teras mobilyası, bahçe mobilyası, otel, hotel, restaurant, gece clup, disco, bar, imalattan üretim ve satış

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Polypan
Polypan
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?